درمان قوز قرنیه

درمان قوز قرنیه چیست ؟

درمان قوز قرنیه : در واقع قوز قرنیه یکی از اختلالات بینایی است که در آن قرنیه چشم نازک ، نامنظم و مخروطی می شود؛ در حالی که در حالت عادی باید صاف و منحنی باشد. قوز قرنیه از وارد شدن نور به چشم و متمرکز شدن آن به روی شبکیه جلوگیری می کند و منجر به خطای دید خواهد شد. زمانی که افراد دچار این اختلال می شوند در ابتدا با تاری دید و اختلال در بینایی مواجه شده و چشم آن ها به شدت نسبت به نور حساس می شوند. به طور کلی هرچه قوز قرنیه شدت بیشتری پیدا کند ، میزان بینایی چشم نیز تحلیل بیشتری خواهد رفت.

درمان قوز قرنیهروش های درمان قوز قرنیه

  • روش های درمانی متفاوتی برای درمان این اختلال وجود دارد که بسته به نوع علائم آن تجویز خواهد شد. در صورت خفیف بودن علائم این بیماری ، عینک تجویز شده و دید بیمار اصلاح خواهد شد. در برخی موارد ممکن است بیمار پس از مدتی برای حفظ بینایی خود در سطحی قابل قبول ، مجبور به استفاده از لنز های تماسی سخت شود.
  • یکی دیگر از روش های درمانی قوز قرنیه استفاده از رینگ داخل قرنیه می باشد. در واقع رینگ ، ابزاری منحنی شکل بوده که با انجام عمل جراحی درون قرنیه کار گذاشته شده و به صاف شدن انحنای قرنیه کمک می کند. در نتیجه دید فرد بهتر خواهد شد.
  • ایجاد پیوند های عرضی بیشتر در بافت کلاژن نیز یکی دیگر از روش های درمان قوز قرنیه می باشد. در این روش متخصص چشم قطره چشمی تجویز کرده و با استفاده از طول موج خاصی از نور ، قرنیه چشم را تقویت می کند. این کار به صاف و سفت شدن قرنیه کمک کرده و از برآمده تر شدن آن جلوگیری می کند.
  • در شرایطی که بیمار علائم شدیدی داشته باشند ، ممکن است پیوند قرنیه انجام شود. در این روش تمام یا بخشی از قرنیه با بافت قرنیه اهدایی پیوند زده می شود. البته با توجه به پیشرفت های علم پزشکی ، امروزه با انجام روش ترنس پی آر کی ریفایند می توان از انجام عمل پیوند قرنیه صرف نظر کرد.​
Call Now Buttonتماس با کلینیک