بلفاروپلاستی

همه چیز در مورد بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک به منظور اصلاح ایرادات پلک بالا و پایین انجام خواهد شد. در این جراحی تغییرات به گونه ای است که هیچ آسیبی به اجزای چشم وارد نخواهد شد ، به این صورت که با انجام عمل پلک مجاری و غدد اشکی دچار اختلال نشوند و موجب بروز عوارض چشمی نگردد.( چشم پزشکی کرج )

در بلفاروپلاستی به منظور دسترسی به پوست، برش هایی در قسمت فوقانی چشم ایجاد خواهد شد. این برش ها در خط های طبیعی چشم ایجاد می شوند، به طوریکه زخم ها کاملا مخفی می مانند. سپس پوست اضافی که موجب افتادگی یا بروز مشکلات بینایی شده از بین خواهد رفت. همچنین در برخی موارد موقعیت عضله ها تنظیم می شود.

در نهایت پوست باقی مانده را به سمت بالا برده و بخیه زده می شود. این جراحی موجب می شود تا چهره افراد جوان تر به نظر برسد.

بلفاروپلاستی

کاربرد بلفاروپلاستی

 • اصلاح افتادگی و پف پلک های بالایی
 • اصلاح پف و کیسه های چربی پلک های پایینی
 • اصلاح چروک های اطراف چشم که در زمان خنده ایجاد می شوند.

 کاندیدای مناسب برای بلفاروپلاستی

به طور کلی افرادی که از سلامت جسمانی و روانی برخوردار هستند و انتظار معقولانه ای از جراحی پلک دارند، بهترین کاندید برای انجام بلفاروپلاستی می باشند.

معمولا توصیه می شود این جراحی در سنین بالای 35 سال انجام شود، اما در حالتی که پف پلک ارثی باشد، ممکن است طبق صلاحدید جراح پلک ، عمل در سنین پایین نیز انجام شود.

بلفاروپلاستی

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

رعایت توصیه ها و دستورالعمل های قبل از جراحی زیبایی پلک نیز همانند مراقبت های بعد از آن ، دارای اهمیت به ویژه ای می باشد ؛ از این رو در ادامه به شرح مهم ترین آن ها ، پرداخته ایم.

 1. اولین قدم انتخاب بهترین جراح پلک ، می باشد.
 2. جراحی زیبایی پلک ، جزء عمل های ضروری نیست ؛ از این رو متقاضیان ، زمان کافی به منظور یافتن جراح پلک زبده و چیره دست را دارند ؛ زیرا ایشان تاثیر به سزایی بر روی نتایج دریافتی از این جراحی ، خواهند داشت.
 3. افراد باید پزشک معالج خود را از سوابق پزشکی شان ( ابتلا به بیماری های خاص ، داروهای مصرفی ، حساسیت های دارویی و غیره ) مطلع نمایند.
 4. بهتر است ، روز قبل از جراحی پلک استحمام کنید.
 5. طبق توصیه پزشک و به منظور پیشرفت صحیح جراحی ، افراد زیباجو باید از مدتی قبل از عمل پلک ، از مصرف برخی از داروها ؛ از جمله آسپرین ، بروفن ، وارفارین و از این قبیل موارد خودداری نمایند.
 6. استعمال دخانیات و همچنین ، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل موجب بروز اختلال در روند جراحی پلک می شوند ؛ به همین علت از متقاضیان  جراحی زیبایی پلک ، خواسته می شود از مدتی پیش از آن ، از مصرف این موارد اجتناب نمایند.
 7. از انجایی که جراحی زیبایی پلک ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ؛ افراد باید از 8 ساعت قبل از آن ، از خوردن و آشامیدن اجتناب نمایند.
 8. به بانوانی که تصمیم به جراحی زیبایی پلک ، گرفته اند ؛ توصیه می شود در روز عمل ، بدون آرایش به کلینیک مراجعه نمایند.
 9. افراد در روز عمل جراحی بلفاروپلاستی ، باید سوابق پزشکی خود را به همراه داشته باشند.

 بلفاروپلاستی پلک بالا

در جراحی پلک بالا ، ابتدا جراح برش دقیقی به روی چین پلک ایجاد کرده، سپس پوست یا بافت اضافه چشم را حذف می کند. همچنین کیسه های چربی اضافی را نیز خارج می نماید. در آخر برش ها را بخیه می زند.

بلفاروپلاستی

 بلفاروپلاستی پلک پایین

جراحی پلک پایین به منظور حذف چربی هایی که زیر چشم جمع شده اند انجام می شود و موجب از بین رفتن پف زیر چشم نیز خواهد شد. در این جراحی برش ها در زیر مژه ها ایجاد می شود، به همین دلیل بعد از جراحی رد آن باقی نخواهد ماند.

 مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

 • بعد از جراحی، پدهایی به روی پلک ها قرار گرفته می شود که به بهبودی التهاب و تورم پلک ها کمک می کند.
 • بعد از جراحی ممکن است به دلیل تورم پلک، از چشم ها اشک بیاید که این حالت طبیعی است و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.
 • بعد از جراحی زیبایی پلک رژیم غذایی خود را با مایعات و غذاهایی که نیاز به جویدن ندارند شروع کنید.
 • به هنگام دراز کشیدن سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 • استعمال دخانیات موجب کند شدن روند بهبودی می شود، بنابراین تا دو هفته بعد از جراحی از سیگار و قلیون کشیدن خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • به طور مرتب و منظم از داروها و کرم هایی که پزشکتان تجویز نموده استفاده نمایید.
 • بخیه های چرب به هنگام کشیدن ، درد کمتری خواهد داشت.
Call Now Buttonتماس با کلینیک